Strona Główna Promocje Nowości

Aktualności

Karty Bezpieczaństwa

Partnerzy

Kontakt
POLVER poleca:
Narzędzia BOHLE
Szkło Artystyczne
Obróbka Szkła
Materiały do produkcji szyb
Clear Shield
Żywicowanie
Maszyny

Szlifierko Fazowarki

Wiertarki

Maszyny specjalne

 

Gasglass
Folia EVALAM

Oleje i chemia

 
 

 

 

 

SZLIFIERKO - FAZOWARKA

 
 
BEVEL 92

 
Szlifierka tarczowa jest przeznaczona do fazowania oraz szlifowania prostych i kształtowych krawędzi szkła płaskiego o grubości od 3 do 25 mm o minimalnej średnicy 100 m (mniejsze średnice na żądanie) i maksymalnej średnicy 2400 mm bez korzystania z szablonu. Urządzenie pozwala na osiągnięcie wysokiej jakości produkcji przy niskich kosztach, niezależnie od ilości obsługiwanych arkuszy szkła.

Szlifierka jest w stanie wykonać fazę jak i również krawędziowanie wedle wyboru operatora. Do wykonania krawędzi: „ołówek”, krawędź płaska z kantem oraz krawędź O.G. wystarczy zamontować odpowiednią tarczę i użyć stopniowanej dźwigni ręcznej, którą należy lekko przyłożyć do szkła.

Urządzenie jest wyposażone w ramię z pantografem podtrzymujące głowicę obrabiającą oraz stół z przyssawkami trzymający szkło. Urządzenia ssące są obsługiwane przez pompę ciśnieniową oraz sterowane przez pojedynczy pedał nożny. Łatwość, z jaką można korzystać z pantografu pozwala nawet niewykwalifikowanemu operatorowi na obsługiwanie zarówno małych, jak i dużych formatów szkła. Głowica z silnikiem o 2 prędkościach (3000 oraz 1500 obrotów), pasem napędowym oraz oddzielnym wałem pozwala na osiągnięcie wysokiej precyzji oraz jest łatwa w obsłudze dla operatora. Głowica szlifująca może być nachylona pod kątem do 45 w celu określenia kąta kantu, jak również posiada boczne ustawienie do 10 pozwalające na fazowanie wewnętrznych zagięć posiadających bardzo mały promień.

Wszystkie części obrotowe są umieszczone w specjalnych wodoodpornych łożyskach kulkowych. Elementy będące w bezpośrednim kontakcie z wodą są wykonane ze stali nierdzewnej lub brązu, aby urządzenie mogło także działać w warunkach wilgotności, co tym samym zabezpiecza przed przedostaniem się pyłu szklanego do części ruchomych wewnątrz urządzenia.

Urządzenie jest wyposażone w jednostkę zasilającą w prąd i wodę, która obraca się o 360 dla osiągnięcia najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Urządzenie jest dostępne w dwóch wersjach:
- wersja standardowa
- wersja wyposażona w stół ssący o automatycznym obrocie, wyposażony w specjalny inwerter do ustawiania prędkości

WERSJE MASZYNY
BEVEL 92 electronic
Wersja maszyny z opcją komputerowego ustawiania i zapamiętywania ustawień wysokości i wielkości tarcz. Wersja wyposażona w stół ssący o automatycznym obrocie, wyposażony w specjalny inwerter do ustawiania prędkości

BEVEL 92 pneumatic
Sterownik uwalniania ciśnieniowego cylindra powietrznego pozwala na obsługiwanie urządzenia w trybie automatycznym, bez interwencji operatora w trakcie cyklu operacyjnego. W pewnych okolicznościach element ten pozwala jednemu operatorowi na obsługę kilku urządzeń jednocześnie.
 

 

 
 
 
Polver Sp. z o. o. tel. (012)  260 14 10 fax. (012) 266 10 27 e-mail: polver@polver.pl design: wwwcentrum.pl